TRAPER

 

PROGRAM KOŁA TURYSTYCZNEGO ?TRAPER? DZIAŁAJĄCEGO PRZY SP NR 35 W ŁODZI

turysta

 

 

 

 

 


24 września 2016 – SKT Traper rozpoczęło swoją tegoroczną działalność! W sobotę przemaszerowaliśmy z Wiśniowej Góry do Justynowa. Pogoda piękna, trasa urokliwa, a na mecie – ognisko z kiełbaskami. Było super, ?Traperzaki? bawiły się świetnie, a pierwszaki spisały się bardzo dzielnie. Nasz najmłodszy uczestnik ? Franek ma dopiero 4 lata, ale maszerował na równi z innymi. Zapraszamy na kolejny wypad w październiku.

zobacz zdjęcia

 

6 grudnia 2014 SKT  „Traper” uczestniczyło w Rajdzie Mikołajkowym PTTK. Trasa prowadziła przez piękne lasy z Lućmierza do Grotnik. Na szczęście pogoda nam dopisała i świetnie się bawiliśmy choć byliśmy nieliczną grupką wśród rzeszy maszerujących Mikołajów. Na mecie czekała na nas gorąca herbatka i konkursy z nagrodami.

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

22 marca 2014 członkowie Szkolnego Koła Turystycznego TRAPER witali wiosnę w plenerze uczestnicząc w XXII Rajdzie PTTK „Powitanie Wiosny”, pogoda cudna, atmosfera świetna. W marszu towarzyszyły nam Marzanny i … mnóstwo żab, które też poczuły ciepło. Na mecie w Konstantynowie strażacy przywitali nas głośnymi syrenami i zaproszeniem do przejażdżki wozami strażackimi. Na zakończenie rajdu rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale w radosnych nastrojach.

23 lutego  2014 SKT Traper uczestniczyło w wyjątkowym wydarzeniu ? uroczystości złożenia kwiatów na zbiorowej mogile Powstańców walczących w Powstaniu Styczniowym w 1863 roku. Był to już 52. Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego. Trasa rajdu prowadziła z Łodzi do Dobrej. W pięknej scenerii i w promieniach wczesnowiosennego słońca przeszliśmy ok. 8 km. Mimo dużego zróżnicowania wieku ? od pierwszej do szóstej klasy, plus dorośli, czas upłynął nam szybko, przyjemnie i zdrowo, a w dodatku odebraliśmy ciekawą lekcję historii.

rajd_23.02

16 listopada 2013 Traperzaki świetnie bawiły się i poznawały tajemnice Podwodnego Świata i Nauki na interaktywnych wystawach w Porcie Łódź. Spora dawka wiedzy i mnóstwo zaskakujących ciekawostek. W kombinezonach naukowców z batyskafu czuliśmy się jak odkrywcy dna oceanu, badacze rafy koralowej i jej mieszkańców, we wraku królewskiego statku Henryka VIII – „Mary Rose” jak XVI – wieczni marynarze. W Mieście Nauki obejrzeliśmy model oka i mózgu, bawiliśmy się laserami, eksperymentowaliśmy ze światłem i iluzją, na koniec – położyliśmy nasze głowy na … patelni. Udało nam się także zostać lekarzami i ratownikami medycznymi w Szpitalu Pluszowego Misia, gdzie badaliśmy, leczyliśmy, reanimowaliśmy i … piliśmy pyszny  cytrynowy tran. Było naprawdę suuuuper!

19 października 2013 SKT TRAPER wraz z wieloma „niezrzeszonymi” odkrywało tajemnice Mikrokosmosu podczas wycieczki autokarowej do Parku Edukacyjno-Rozrywkowego „Mikrokosmos” w Ujeździe. Poznaliśmy budowę, zwyczaje i piękno wyjątkowego świata owadów. Eksponaty wzbudzały zachwyt i odrobinę lęku, bo były ogromne! Był czas na naukę i na … świetną zabawę!  Pan przewodnik i piękna, słoneczna pogoda sprawili, że wyjazd był wyjątkową lekcją przyrody i niezapomnianą przygodą.

 

14 września 2013 Szkolne Koło Turystyczne TRAPER zainaugurowało turystycznie nowy rok szkolny udziałem w II Rajdzie Czterech Kultur organizowanym przez łódzki oddział PTTK. Rajd poświęcony był sławnym łodzianom i miejscom w mieście z nimi związanymi. Dzięki łódzkim przewodnikom  poznaliśmy wiele ciekawostek z życia wybitnych mieszkańców naszego miasta.

Komentarze są wyłączone.